اصلی‌ترین ترکیب موجود در این ماده‌ی غذایی مانند سیب‌زمینی‌های معمولی نشاسته نیست بلکه کربوهیدراتی به نام «اینولین» است. نشاسته سیب زمینی معمولی به سرعت در دستگاه گوارش تبدیل به قند می شود و بسیار سریع جذب می شود. به همین علت قند خون افراد دیابتی را بالا می برد. اما اینولین موجود در سیب زمینی ترشی مانند نشاسته معمولى بسادگى در معده تبدیل به قند نمى‏شود بنابراین برعکس سیب زمینی شیرین، قند خون بیماران دیابتی را بالا نمی برد.

اینولین در واقع یک نوع فیبر خوراکی است که درگروهی از مواد با نام پره بیوتیک قرار می گیرد. پره بیوتیک ها بر سیستم ایمنی روده از طریق تحریک سوخت و ساز باکتری بومی تأثیر میگذارند و اثرات مفیدی روی سلامت میزبان دارند.

غشاء روده وسیعترین بخش سیستم ایمنی بدن را تشکیل می دهد. حدود ۷۰% سلولهای ایمنی در اطراف دستگاه گوارش تجمع پیدا کرده اند که نشان می دهد دستگاه گوارش یکی از مکانهای اصلی ورود عوامل بیماری زا به بدن است. این موضوع اهمیت تقویت سیستم ایمنی روده به عنوان یکی از عناصر کلیدی در حفظ سلامت بدن را اشکار می سازد. از جمله عوامل دخیل در تنظیم ایمنی دستگاه گوارش می توان به باکتری بومی روده اشاره کرد. عموماً حدود ۸۵-۸۰% باکتری های روده را باکتری های مفید و ۲۰-۱۵% آنها را باکتری های مضر تشکیل می دهند. باکتری های مفید و مضر روده بر سر مواد غذایی و فضای زندگی با یکدیگر رقابت می کنند. بنابر این مواد غذایی که منجر به رشد باکتری های مفید می شوند به طور غیرمستقیم در تقویت ایمنی روده مؤثرند. پره بیوتیک ها از جمله اینولین توسط باکتری های روده تخمیر می شوند و منجر به رشد انتخابی باکتری های مفید روده می شوند. روز به روز اهمیت پره بیوتیک ها در حفظ سلامت بدن بیشتر آشکار می شود.

مطالعات مختلف نشان داده اند که مصرف پروبیوتیک ها به کنترل بهتر قتد خون و چربی خون در افراد مبتلا به دیابت کمک می کند.
افزایش دریافت مواد غذایی حاوی پره بیوتیک ها منجر به رشد باکتری های مفید روده می شود. از سوی دیگر مصرف مواد غذایی که به آنها نیترات اضافه شده است مانند گوشتهای فرآوری شده (سوسیس، کالباس و ..)، آبهای آلوده به نیترات و استفاده از مواد غذایی که در فرآیند تهیه آنها از آنتی بیوتیک ها استفاده شده است، تأثیر منفی بر باکتری بومی روده می گذارند.

سیب‌زمینی ترشی خام حاوی ویتامین‌های A،C ، ۳B ، تیامین، اسیدفولیک و B5 و مواد معدنی مانند پتاسیم، آهن، ، فسفر، مس و منیزیم، است.
بنابر این استفاده از این ماده خورکی برای تمام اعضاء خانواده بویژه افراد مبتلا به دیابت و فشار خون، مفید است. البته مقدار پتاسیم سیب زمینی ترشی بسیار بالا است (۶۵۰ میلی گرم در هر ۱۵۰ گرم). بنابر این افرادی که به علت مشکلات کلیوی مانند نارسایی کلیه، پتاسیم بالایی دارند، بهتر است در مصرف این ماده غذایی احتیاط کنند. همچنین مصرف مقدار زیاد از این ماده غذایی در برخی از افراد می تواند منجر به بروز نفخ و اسهال شود .

منابع:

۱،۲

سوده رازقی جهرمی

مشاهده همه مطالب

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *