– بنظر برسد که کودک شما با داشتن دیابت کنار آمده ولی در عین حال این موضوع همچنان می تواند برای او ناراحت کننده باشد، این ناراحتی می تواند همراه با عصبانیت و نگرانی برای خودش و شما باشد. دلیل رفتار غیر معمول و غیر قابل توضیح فرزند شما را می توان اینگونه تفسیر کرد. به فرزندتان اطمینان خاطر دهید که با کمک هم از این شرایط عبور خواهید کرد و زندگی ادامه می یابد.

– این احساس را داشته باشند که آنها را رها کرده اید زیرا تا کنون تحت چتر حمایتی شما بوده اند ولی اکنون نمی توانید دیابت را از آنها دور کنید. ممکن است لازم باشد به فرزندتان توضیح دهید که گاهی اوقات برخی رویدادهای ناگهانی خارج از قدرت شما اتفاق می افتند و متاسفانه امکان تغییر آن وجود ندارد.

– این تصور را داشته باشند که دیابت به دلیلی برای آنها اتفاق افتاده است، شاید به خاطر کار اشتباهی که مرتکب شده اند، بطور مثال بدلیل برخورد تند و زننده با برادر یا خواهرشان. اطمینان مکرر از طرف شما که دیابت ممکن است برای همه ی کودکان اتفاق بیافتد و یک مجازات نیست بسیار به آنها کمک خواهد کرد. ملاقات با کودکان دیابتی دیگر در اردوگاه ها و انجام فعالیت های روزانه آنها در کنار هم، به کودک شما کمک می کند تا کمتر احساس جدایی و تنهایی داشته باشند.

– این آرزو را داشته باشند که دیابتشان از بین برود و سعی در نادیده گرفتن آن داشته باشند. گاهی اوقات ممکن است وسوسه شوند که آزمایشات و تزریقات را انجام ندهند یا نتایج قند خون را به صورت نادرست اعلام کنند و سعی در جعل آن داشته باشند. نظارت مضاعف با وجود اصرار فرزند شما که می تواند خود را به تنهایی مدیریت کند، لازم است.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *