پنیر می تواند قند خون را کنترل کند؟

یک مطالعه تازه که روی موش های مبتلا به پیش دیابت انجام شده، نشان داد مصرف پنیر می تواند حساسیت به انسولین را افزایش دهد. بر اساس توصیه های انجمن دیابت آمریکا، بیش از ۳۰ میلیون نفر در این کشور مبتلا به دیابت هستند و این بیماری هفتمین علت مرگ در این کشور است. در شرایطی که فرد به دیابت نوع دو مبتلا می شود، بدنش نمی تواند به درستی از انسولین استفاده و قند را از خون جذب کند.

پنیر حاوی نمک و چربی است و وقتی پای رژیم غذایی دیابتی در میان باشد، توصیه  ها درباره مصرف آن کمی محتاطانه است. با وجود اینکه بسیاری از مردم از خوردن پنیر در رژیم غذایی روزانه شان لذت می برند، انجمن دیابت آمریکا توصیه می کند که پنیرهای کم چرب جایگزین پنیرهای معمولی شود.

مطالعه اخیر توسط دکتر کاترین چان، استاد دانشکده کشاورزی، زندگی و علوم محیط زیستی دانشگاه آلبرتا – کانادا و همکارانش انجام شده و به بررسی این مساله می پردازد که موش های مبتلا به پیش دیابت چطور به مصرف پنیر معمولی به جای پنیر کم چرب در رژیم غذایی روزانه شان پاسخ می دهند.

در این مطالعه موش های مبتلا به پیش دیابت به مدت ۴ هفته با رژیم غذایی پرچرب تغذیه و سپس به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول طی  ۱۰ هفته بعد با پنیر چدار معمولی تغذیه شود و گروم دوم از پنیر چدار کم چرب استفاده کردند. موش های گروه کنترل در تمام مدت مطالعه رژیم غذایی کم چرب داشتند. پس از  ۱۰ هفته، هیچ تفاوتی میان قند خون ناشتا یا انسولین ناشتای موش ها نبود.

زمانی که محققان می خواستند ببینند پس از تزریق انسولین، قند خون موش ها چطور تنظیم می شود، متوجه شدند پاسخ موش هایی که غذای چرب خورده بودند، به انسولین مشابه موش هایی که است رژیم کم چرب داشته اند.

دکتر چان می گوید: «پنیر باعث نشده بود که تاثیر انسولین کاملا نرمال شود، اما به طور قابل توجهی آن را بهبود داده بود. و فرقی هم نمی کرد که موش ها با پنیر کم چرب یا پرچرب تغذیه شده باشند.»

سپس محققان تست تحمل گلوکز یا OGTT را روی موش ها انجام دادند تا ببینند قند خونشان چطور قبل و بعد از مصرف گلوکز تغییر می کند و متوجه شدند که از این نظر هم تفاوتی میان دو گروه وجود ندارد.

این نتایج نشان داد که همه موش ها – صرف نظر از رژیم پر چرب یا کم چرب – می توانند به شکل یکسانی با قند خون بالا مقابله کنند،

 

 منبع: medicalnewstoday

مستانه تابش

مستانه تابش یک مشاور تغذیه و رژیم‌درمانی و ورزش تمام‌وقت و یک نویسنده نیمه‌وقت در حوزه سلامتی، تغذیه و چاقی است. او بیشتر از 10 سال است که در زمینه چاقی، چاقی مفرط و دیابت فعالیت می‌کند و در حال حاضر در حال اتمام دوره دکتری تخصصی خود در زمینه فیزیولوژی و تغذیه ورزشی است. طرفدار این ایده است که برای کنترل قند خون محدود لازم نیست، «هوشمندانه خوردن» چاره کار است! عاشق دوچرخه‌سواری و گل و گیاه است و در زمان‌های آزادش سعی می‌کند با نوشتن در دنیای مجازی به بعضی از شایعه‌هایی تغذیه‌ای که خیلی‌ها باورشان دارند، پاسخ بدهد.

مشاهده همه مطالب