مطالعه ای که در دانشگاه مانیتوبا جورج با همکاری مرکز تحقیقاتی Fay Yee Centre for Healthcare Innovation انجام شده است نشان داده است که مصرف قندهای مصنوعی یا قندهای غیر مغذی می تواند ریسک افزایش وزن، چاقی، افزایش فشار خون، دیابت و بیماری های قلبی و عروقی را افزایش دهد.

اضافه وزن و چاقی یک چالش مهم در زمینه سلامتی است که بیش از ۳/۱ افراد را در ایالات متحده آمریکا تحت تاثیر قرار داده است. این درحالی است که دیابت به خودی خود می تواند ریسک ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی و عروقی را افزایش دهد.

تحقیقات نشان می دهد مصرف قند و شکر که باعث تشدید اپیدمی چاقی در دنیا می شود، تمایل به مصرف قندهای مصنوعی مانند آسپارتام، استویوساید و سوکرالوز را افزایش داده است. در سال ۲۰۰۸، ۳۰ درصد از جمعیت آمریکا به طور روزانه از قندهای مصنوعی استفاده می کردند و این رقم در حال افزایش است.

بر اساس مطالعات انجام شده، مصرف قندهای مصنوعی به صورت منفی می تواند روی متابولیسم، باکتری های دستگاه گوارش و اشتهای فرد اثر بگذارد. همچنین مصرف مزمن قندهای مصنوعی می تواند منجر به افزایش مصرف مواد غذایی و کالری دریافتی و در نتیجه افزایش وزن شود.

متخصصان انجمن تغذیه و رژیم درمانی آمریکا می گویند قندهای مصنوعی می توانند به عنوان یک استراتژی برای کنترا وزن و قند خون و کمک در محدود کردن کالری مصرفی روزانه مورد استفاده قرار گیرند. اگرچه دریافت این قندها با چاقی و افزایش وزن رابطه دارد.

هدف از انجام این مطالعه توسط دکتر راین زارچانسکی و مگان ازاد و همکارانشان  در دانشگاه مانیتوبا مشخص کردن این نکته است که آیا مصرف قندهای مصنوعی می تواند در دراز مدت روی وزن و بیماری های قلبی و عروقی تاثیر منفی داشته باشد یا نه. نتایج این مطالعه در CMAJ منتشر شده است. برای انجام این پژوهش مروری، ۳۷ مطالعه که طی ۱۰ سال انجام شده با ۴۰۰۰۰۰ داوطلب مورد بررسی قرار گرفتند.

بر اساس نتایج به دست آمده، مصرف قندهای مصنوعی، با کاهش وزن، کاهش شاخص توده بدنی (BMI) و اندازه دور کمر رابطه ای ندارد. درحالیکه در بلندمدت مصرف این قندها می تواند باعث افزایش وزن، شاخص توده بدنی و اندازه دور کمر شود. همچنین این محققان گزارش کردند که مصرف قندهای مصنوعی می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع دو، سکته، بیماری قلبی را بالا ببرد.

 

مستانه تابش

مستانه تابش یک مشاور تغذیه و رژیم‌درمانی و ورزش تمام‌وقت و یک نویسنده نیمه‌وقت در حوزه سلامتی، تغذیه و چاقی است. او بیشتر از 10 سال است که در زمینه چاقی، چاقی مفرط و دیابت فعالیت می‌کند و در حال حاضر در حال اتمام دوره دکتری تخصصی خود در زمینه فیزیولوژی و تغذیه ورزشی است. طرفدار این ایده است که برای کنترل قند خون محدود لازم نیست، «هوشمندانه خوردن» چاره کار است! عاشق دوچرخه‌سواری و گل و گیاه است و در زمان‌های آزادش سعی می‌کند با نوشتن در دنیای مجازی به بعضی از شایعه‌هایی تغذیه‌ای که خیلی‌ها باورشان دارند، پاسخ بدهد.

مشاهده همه مطالب